Sprzęt

Dział poświęcony sprzętowi, który uważam za genialny w swojej prostocie. Znajdziesz tu rzeczy, które są już na rynku parę lat, ale i takie, które dopiero co na nim się pojawiły. 

Jeśli masz swoje przemyślenia w tym temacie, napisz.  Twój sprzęt może pojawić się w moim zestawieniu. 

 

Nakładki antypoślizgowe

Bez tyZimno, ślisko i do domu daleko? Skąd ja to znam ;) Jednak dzięki nakładkom z kolcami żaden trening nie będzie straszny. Małe rozmiary nie sprawią problemów by schować je do kieszeni, a gdy tylko pojawi się lód, bez problemów, szybko założymy je na buty. Występują rożne rodzaje nakładek. Głównie kolce umieszczone są na części śródstopia, jednak można spotkać i takie, które posiadają kolce również na pięcie.  

 

Sznurowadła zaciskowe

39e4e5b3168f168aa3c81c54c310c3ddSzybka zmiana butów? Tak! Dzięki zaciskowym sznurowadłom jest to możliwe. Wystarczy naciągnąć linki, zaciągnąć suwak i już można biec dalej. Opcja szczególnie przydatna gdy liczy się dla nas każda sekunda. Ten typ sznurowania wykorzystują głownie triatloniści i biegacze ultra.

 

 

 Rękawiczki z klapką

Bez tytułuDwa w jednym! Rękawiczki pięciopalczaste i jedno. Przydatne gdy od czasu do czasu musimy wykonać coś większą liczbą palców. Specjalna nakładka/klapka stworzy dodatkową barierę przed chłodem. Mocowana na rzep, zatrzask lub chowana do kieszonki umieszczonej na zewnętrznej części dłoni. Idealne rozwiązanie na zmienne warunki pogodowe! 

 

 

Stuptuty

pol_pm_Stuptuty-Inov8-DEBRIGAITER-32-1085_1

Idealne rozwiązanie przy bieganiu po ośnieżonych górach, lesie, a także po pustyni. Mając na nogach stuptuty do wnętrza naszego buta nie dostanie się nic co mogłoby nam uprzykrzyć bieg. W zależności od producenta mogą się od siebie różnić materiałem lub mocowaniem.

 

 

 

Dziura na kciuk w rękawie

kciuk

Świetne rozwiązanie w kurtkach i bluzach. Dzięki dopasowaniu rękawa do dłoni jest nam cieplej. To rozwiązanie w połączeniu z rękawiczkami bardzo dobrze się sprawdza w sportach zimowych – śnieg nie ma szans by dostać się do naszej skóry.

 

Chusta typu Buff

buff_jak_nosicWiększość biegaczy używa tego gadżetu. Przydaje się o każdej porze roku. Dzięki zastosowanemu elastycznemu materiałowi można z niej wykonać czapkę, kominiarkę, opaskę i wiele innych. Kawałek materiału, a wiele zastosowań! 

 

 

 

Latarka czołowa (pot. czołówka)

Bardzo dobrze znana część wyposażenia wśród biegaczy ultra. Latarka jest mocowana, jak sama nazwa wskazuje, na czole lub kasku za pomocą elastycznych pasków. 

latarka-czolowa-outdoorp_6832

Czołówki często wyposażone są w dodatkowe funkcje, takie jak:

- czerwone światło z tyłu
- możliwość zmiany promienia światła
- zmiana intensywności świecenia
- światło zmienne-mrugające

 

Ten typ latarki ma następujące zalety:

- nie zajmują rąk
- snop światła w naturalny sposób pokrywa się z kierunkiem zwrócenia głowy/wzroku
- światło rozproszone przez reflektor i obudowę czołówki nie razi oczu
- dzięki korzystnemu usytuowaniu źródła światła, czołówka pozwala na optymalne oświetlenie przedmiotów widzianych z bliska (np.map), nawet przy stosunkowo niewielkiej intensywności świecenia