Test – Adidas Energy Boost 3M

Nigdy nie biegałem w obuwiu marki Adidas. Pojawiła się jednak możliwość przetestowania butów tej marki. Na stopy mogłem założyć Adidas Energy Boost 3M. A jak już założyłem, nie chciałem zdejmować :) Idealny but do treningów!

Zastosowana w nich amortyzacja, jak sama nazwa wskazuje to boost, która jest pianką z unikatowymi kapsułkami oddającymi energię. Zapewnia wyjątkową funkcjonalność: doskonałą amortyzację i reakcję zwrotną, co daje bardzo ciekawe uczucie.

635956385586954704

Bezszwowa konstrukcja i zintegrowany z cholewką język dają duży komfort podczas, nawet długiego, rozbiegania. Podczas pierwszych cieplejszych wiosennych dni pokusiłem się o krótki trening bez skarpetek. Komfort pozostał, chodź oczywiście na stopach czułem lekki chłód. Ale skoro materiał jest przewiewny innej możliwości nie było.

Zapiętek dobrze przylega do nogi, co częściowo jest zasługą poprowadzenia taśmy z materiału zintegrowanej ze sznurowadłami. Wspomniane taśmy zostały także wprowadzone w plastikowo-gumową formę, która powoduje jeszcze lepsze dopasowanie i trzymanie stopy.

635956385586642760

But ten najlepiej spisuje się na twardej nawierzchni, takiej jak asfalt lub beton. Choć trzeba przyznać, że w niewymagającym miękkim terenie także świetnie sobie radzi. A, że trenuję właśnie w takim terenie ;)

Producent zadbał także by podeszwa była trwała i wykonał ją z odpornej na ścieranie gumy. Buty Adidas Energy Boost 3M poleciłbym osobom o wadze do ok. 80 kg i uważam, że najlepiej sprawdzą się jako buty treningowe.

635956387689992350

Choć jest to pierwsza moja para butów do biegania marki Adidas, jestem przekonany, że nie ostatnia. Podczas ponad 3 tygodniach testów i przebiegnięciu blisko 200 kilometrów, można śmiało powiedzieć, że Energy Boost 3M działają bez zarzutu. Jedynym minusem jakiego się doszukałem, jest brak elementów odblaskowych.

Mam w zwyczaju mówić „najlepsze buty do chodzenia, to buty do biegania” i właśnie w to hasło świetnie wpisują się Adidas Energy Boost 3M. Są wygodne podczas pokonywania kilometrów marszem, szczególnie po maratonie, gdy mięśnie potrzebują ochrony. W kwestii wizualnej również nie mam nic do zarzucenia niebieskim trzem paskom. Idealnie nadają się do krótkich sportowych spodenek jak i dżinsów.

Specyfikacja:

- Waga: 310 gram

- Spadek pięta/palce: 10 mm

- Wodoodporność: NIE

- Ciepła cholewka: NIE

- Elementy odblaskowe: NIE

Ocena właściwości buta w skali 1–5:

- Amortyzacja: 4

- Dynamika: 4

- Przyczepność: 3

- Trzymanie stopy: 5

- Czucie podłoża: 3

- Trwałość cholewki: 4

- Wentylacja: 4

Przeznaczenie:

- Stopa: neutralna/supinacja/pronacja

- Nawierzchnia: asfalt/beton

- Zastosowanie: rozbieganie

 

Test butów przeprowadziłem dla portalu czasnabieganie.pl

Comments are closed.