Test – Asics Gel DS Trainer 20 NC

Gdy otworzyłem przesyłkę z butami do testów ucieszyłem się. Miałem w rękach but o wadze 244 g, czyli całkiem lekki. Jego drop, czyli różnica wysokości między palcami a piętą wynosi 10 mm. To mi bardzo odpowiadało, ponieważ jestem coraz większym zwolennikiem lekkich butów o średniej i małej amortyzacji.

Buty startowo–treningowe – Asics Gel DS Trainer 20 NC – od razu po włożeniu na nogi czuć dobre dopasowanie i komfort, który nie mija podczas pokonywania pierwszych jak i kolejnych kilometrów. Bez obaw można zabierać te buty na dłuższe treningi. Testy trwały ponad miesiąc, więc niezbyt długo, jednak w tym czasie przebiegłem w Trainerach ponad 100 km. Używałem ich głównie na asfaltowych alejkach. Czasem zapuszczałem się do lasu lub parku, gdzie po niekoniecznie ubitej ziemi, także biegało mi się dobrze.

635810430393400099

Buty doskonale nadają się na bieganie po mokrym asfalcie lub kostce brukowej. Wszystko to dzięki podeszwie buta, która została ciekawie zaprojektowana. Część jest gładka, środek natomiast wypełniają antypoślizgowe wypustki, które zastosowane były także w doskonałych i moich ulubionych Tartherach – dzięki czemu, biegając w Trainerach nie musimy obawiać się, że wpadniemy w poślizg.

Zakładam je przede wszystkim na szybsze treningi, ale równie dobrze sprawują się na wolniejszych rozbieganiach. Solidne wykonanie i dbałość o szczegóły, to także atuty tego buta, który został wykonany w bezszwowej technologii. Jego cholewka dokładnie przylega do stopy, co sprawia że bardzo dobrze się na niej trzyma. Wpływ na to ma także dobrze dopasowujący się zapiętek. Sam materiał jest przewiewny, miły w dotyku i dodatkowo wzmocniony specjalnymi pasami.

O amortyzację w tym bucie zadbała sprężysta pianka Solyte. Trainery zostały wyposażone także w system IGS, który wspomaga stopę oraz ułatwia jej przetaczania w czasie biegu. Umieszczona w podeszwie płytka Propulsion Trusstic zwiększa sztywność buta poprawiając jego dynamikę. Jaskrawe kolory sprawiają, że jesteśmy widoczni podczas poruszania się po miejskich ścieżkach. Jeśli biegamy w nocy również rzucamy się w oczy dzięki odblaskowemu systemowi 3M Reflective, który zwiększa nasze bezpieczeństwo.

635810430394024086

Ten model Asicsa powinien odpowiadać osobom poszukującym buta na starty w zawodach, jednak nie gotowych jeszcze na typowe „startówki”. Wszystko zależy jednak od poziomu biegacza i jego masy ciała. Trainery polecam do startów na dystansach od 10 km do maratonu.

Specyfikacja:

- Waga: 244 g

- Drop (spadek pięta-palce): 10 mm

- Wodoodporność: NIE

- Ciepła cholewka: NIE

- Elementy odblaskowe: TAK

Ocena właściwości buta w skali 1–5:

- Amortyzacja: 3,5

- Dynamika: 4

- Przyczepność: 5

- Trzymanie stopy: 5

- Czucie podłoża: 4

- Trwałość cholewki: 4

- Wentylacja: 4

Przeznaczenie:

- Stopa: neutralna/supinacja

- Nawierzchnia: asfalt/beton

- Zastosowanie: szybkie treningi/starty w zawodach

 

Test przeprowadzony został dla portalu czasnabieganie.pl

Comments are closed.